VisionDesign.cz

Profesionální a moderní webové stránky.

Kategorie

Informace
Jak zvýšit návštěvnost webových stránek
SEO optimalizace
Ze studia VisionDesign.cz

co vás zajímá?

Pokud Vás zajímají informace z dalších odvětví neváhejte nám napsat na studio@visiondesign.cz seznam témat, která Vás zajímají a my se pokusíme daná témata co nejlépe zpracovat a poradit Vám tak.

sledujte nás na FB

SEO 3. díl: Pozor na nabídky registrací do katalogů

Prakticky denně nám chodí do e-mailu nabídky na registraci do několika stovek katalogů v České a Slovenské republice, ale i v zahraničí. Co je na těchto nabídkách špatného a na co si dát pozor? Nabídky nám slibují stovky nových zpětných odkazů, které Vám zvýší hodnocení webu vyhledávači a přivedou řadu nových zákazníků na Váš web. V tomto článku si řekneme co je na tom špatného a jak nezaplatit za poškození vlastního webu.

Proč vůbec existují tyto nabídky?
Dříve vyhledávače hodnotily webové stránky především podle počtu zpětných odkazů, které vedly na Váš web. Proto vznikla řada stránek specializujících se na poskytování těchto odkazů - katalogy webových stránek. Čím více odkazů vedlo na Váš web, tím výš byl zobrazován při vyhledávání. Vyhledávače na to však začaly rychle reagovat a svou SEO strategii zcela změnily.

Jak je to se SEO optimalizací dnes?
Dnes se hodnotí kvalita zpětného odkazu - z jaké stránky je odkaz veden a zda zapadá do kontextu okolního obsahu webu. Nejlepší zpětný odkaz pro Vás tedy je z dobře hodnoceného webu a ideálně v obsahu nějakého článku. Například pokud prodáváte fotoaparáty, je vhodné, aby odkaz na Váš produkt vedl na příklad z obsahu nějaké recenze na dobře hodnoceném webu. Tento odkaz bude mít nejvyšší kvalitu a opravdu Vám pomůže jak v pozici při vyhledávání, tak při přivádění nových návštěvníků.

Má tedy smysl se registrovat do katalogů stránek?
Podle toho, co jsme psali výše tak se zdá že ne. Ovšem i dnes existuje pár katalogů, které za to stojí. Přibližně 5 - 10 katalogů na Českém a Slovenském internetu je aktivně využíváno i návštěvníky, kteří v nich skutečně vyhledávají. Tyto katalogy samy mají dobré hodnocení a z jejich stránek se k Vám dostanou noví návštěvníci a rychleji Vás zaindexují i vyhledávací roboti.

Pro se neregistrovat do 500 katalogů najednout?
Jak jsme zmínili již výše, většina katalogů má mizerné hodnocení a odkaz těchto stránek Vám může dokonce i ublížit. Navíc pokud vám nabízí registraci do 500 katalogů najednou, dělají to pomocí automatických programů, které Vás zaregistrují za pár minut. Ovšem nárůst o 500 nových odkazů během malého okamžiku je pro vyhledávače alarmující a tvrdě tento způsob propagace trestá - může vést až k přestání zobrazování Vašeho webu nebo ke snížení jeho hodnocení.

Nevěřte, že Váš web zapisují do tolika katalogů ručně. Jeden plnohodnotný zápis trvá až 15 minut a cena by byla opravdu mnohem vyšší než nabízejí a také doba, kterou by to trvalo by nebyla pouhý jeden den. Při použití automatických nástrojů pro registraci se stává i to, že všechny zápisy jsou identické - a pro vyhledávače naprosto bezcenné. Zápisy musí být opravdu originální pro každý katalog, aby měly nějaký smysl.

Závěr:
Registrace katalogů Vám opravdu může pomoci, ale jen v omezené míře. Nechte si poradit, které katalogy za to stojí a registraci proveďte opravdu manuálně, případně si ji nechte provést námi. Nedoporučujeme se registrovat do více než 10 katalogů. Pomůžeme Vám vybrat jen ty opravdu hodnotné a navštěvované. Nezaplatíte tak za znehodnocení vlastního webu.

 

Předchozí článek: SEO 2. díl: Obsah webových stránek