VisionDesign.cz

Profesionální a moderní webové stránky.

Kategorie

Informace
Jak zvýšit návštěvnost webových stránek
SEO optimalizace
Ze studia VisionDesign.cz

co vás zajímá?

Pokud Vás zajímají informace z dalších odvětví neváhejte nám napsat na studio@visiondesign.cz seznam témat, která Vás zajímají a my se pokusíme daná témata co nejlépe zpracovat a poradit Vám tak.

sledujte nás na FB

Jaká je návratnost webových stránek?

Je dobré mít na paměti, že zřízením obchodně úspěšných webových stránek získáte zaměstnance, který Vám neustále dělá reklamu, propaguje Vaši firmu, odpovídá Vašim zákazníkům za Vás na jejich dotazy, nabízí Vaše produkty a vyřizuje objednávky zcela zdarma. Tímto a dalšími možnými funkcemi Vám šetří peníze, které byste museli investovat do dalších zaměstnanců, kteří by tuto práci museli vykonávat. Také Vám ušetří čas a Vy se můžete dál věnovat podnikání.

Nicméně podívejme se na návratnost této investice čistě jen zvýšením tržeb a množstvím prodejů. Uvedeme si příklad, že jste firma či živnostník nabízející službu v hodnotě 2 000 Kč.

Srovnáme si úspěšnost plně SEO optimalizovaného webu na míru (úspěšný web) a úspěšnost webových stránek vytvořené automatickými nástroji či neprofesionálními programátory (obyčený web).

  obyčejný web úspěšný web
Přibližná cena webové stránky do 7 000 Kč 8 - 15 000 Kč
Cena služby 2 000 Kč 2 000 Kč
Noví klienti za měsíc 1 6
Noví klienti za rok 12 72
Stálí klienti (objednávají každý měsíc) 3 17
Objednávek za rok 30 204
Tržby celkem 60 000 Kč 408 000 Kč
Návratnost z 1 produktu 53 000 Kč 393 - 400 000 Kč

V tabulce počítáme s tím, že přibližně jedna čtvrtina Vašich zákazníků se k Vám bude pravidelně vracet a využívat Vašich služeb každý měsíc. Jak můžeme vidět obyčejný web, který není optimalizovaný pro prodej nedokáže přilákat příliš mnoho nových zákazníků - chytne se přibližně 1 zákazník měsíčně. Kdežto u plně SEO optimalizovaného webu můžeme vidět až 6 krát větší nárust nových zákazníků.

 Obchodně úspěšný web

Na grafu vidíme nárůst nových objednávek od samotného spuštění webu. První měsíc provozu (v lednu) získáte 6 objednávek, ale už v prosinci si Vaši službu objedná už 28 klientů. To máme 7 krát větší množství objednávek, než u obyčejného webu jen za první rok. Další roky budou Vaše zisky stále exponenciálně růst. 

Už při nabídce jedné jediné služby v hodnotě 2 000 Kč jste měli tržby za první rok až 400 000 Kč. Pokud byste nabízeli například 10 obdobných služeb, tak se Váš obrat zvýší na 4 000 000 Kč / rok. To vše díky jednorázové investici 8 - 15 000 Kč do profesionálních webových stránek.

Ve výpočtech jsme nezahrnuli rozvoj webu, který je u profesionálního webu nevyhnutelný. Rozvoj webu Vám zajistí příliv nových návštěvníků z vyhledávačů a také zvýší důvěryhodnost Vaší firmy, takže se zvýší i procentostálých zákazníků.

Pokud máte zájem o řešení obchodně úspěšných profesionálních webových stránek neváhejte nás kontaktovat pomocí webového formuláře níže a my Vám navrhneme řešení na míru dle Vašich potřeb s druhu podnikání.