VisionDesign.cz

Profesionální a moderní webové stránky.

Kategorie

Informace
Jak zvýšit návštěvnost webových stránek
SEO optimalizace
Ze studia VisionDesign.cz

co vás zajímá?

Pokud Vás zajímají informace z dalších odvětví neváhejte nám napsat na studio@visiondesign.cz seznam témat, která Vás zajímají a my se pokusíme daná témata co nejlépe zpracovat a poradit Vám tak.

sledujte nás na FB

Jak zvýšit návštěvnost webu: SEO Optimalizace

Váš web může lákat nové klienty i bez použití placené reklamy! Takovéto návštěvnosti webu se říká organická návštěvnost. Lidé každý den vyhledávají informace pomocí internetových vyhledávačů jako je Google či Seznam. Tyto vyhledávače zároveň neustále procházejí všechny webové stránky na internetu a hodnotí jejich kvalitu. Ty, které jsou nejkvalitněji postavené a nabízí nejrelevantnější informace potom upřednostňují před ostatními.

SEO optimalizace webu slouží právě pro vyladění Vašich stránek, aby byly vyhodnoceny jako nejlepší a nejpřívětivější jak pro uživatele, tak pro vyhledávací roboty. Je vyhodnocováno mnoho parametrů a mezi ty nejdůležitější patří:

 

Čistý zdrojový kód webu

Ten si můžete zkontrolovat zde: https://validator.w3.org/ . Zadejte URL Vašeho webu do pole Adress a odešlete. Pokud se Vám zobrazí zelená hláška Passed, pak je kód v pořádku. Jinak se obraťte na správce svých stránek. Měl by být schopen sjednat nápravu.

 

Unikátní titulky stránek

Další důležitou části jsou titulky webu. Jedná se o parametr mezi tagy <title> </title> v HTML kódu webu. Obsah těchto tagů se zobrazuje většinou jako titulek ve vyhledávači a také při otevření webu v záložce prohlížeče. Titulek by měl stručně a jasně vystihovat danou část webu. Při každou stránku na webu by měl být tedy jiný. Zkonrolovat to můžete postupným proklikáním webu a sledováním.
SEO unikátní titulek každé stránky webu

 

 Unikátní a čitelné URL adresy jednotlivých webových stránek

Adresa webových stránek by měla obsahovat důležitá klíčová slova a zároveň z nich musí být jasné, kam se uživatel dostane ještě před tím, než adresu rozklikne. Proto je naprosto nevhodné aby adresy stránky vypadaly obdobně: visiondesign.cz/index.php?page=236&section=687. Z takovéto adresy uživatel neví kam se dostane. Navíc pokud je klíčové slovo i v adrese webu, pak je tento web opět upřednostněn při vyhledávání na Seznamu nebo Googlu.
Unikátní a čitelné URL adresy webových stránek musí obsahovat klíčová slova

 

 Optimalizace pro sociální sítě

Spousta webových stránek je sdílena a propagována samotnými uživateli. Největší reklamu Vám mohou udělat na sociálních sítích. Je třea opět nastavit, aby se každá stránka na sociální síti zobrazila se správným titulkem, popiskem a obrázkovým náhledem webu. Takto budete působit profesionálněji a zaujmete také více lidí, kterým se sdílený příspěvek zobrazí. Pro sociální síť facebook k tomuto slouží metatagy:
<meta property="og:image" content="adresa obrázku" name="fb_image"/ >
<meta property="og:title" content="titulek" name="fb_title"/>
<meta property="og:description" content="popisek" name="fb_description"/>

Zkontrolovat, zda-li se web zobrazuje správně můžete vložením daného odkazu do příspěvku na FB a sledovat jestli se opravdu náhled zobrazí tak jak si přejete.

 

Kvalitní obsah webových stránek

Vypracovávat kvalitní a originální obsah webových stránek je pravděpodobně tím nejdůležitějším bodem při tvorbě webu. Kvalitní a originální obsah bude vždy upřednostněn před konkurencí. Proto tomuto tématu budeme věnovat samostatnou kapitolu v příštím článku.