VisionDesign.cz

Profesionální a moderní webové stránky.

Kategorie

Informace
Jak zvýšit návštěvnost webových stránek
SEO optimalizace
Ze studia VisionDesign.cz

co vás zajímá?

Pokud Vás zajímají informace z dalších odvětví neváhejte nám napsat na studio@visiondesign.cz seznam témat, která Vás zajímají a my se pokusíme daná témata co nejlépe zpracovat a poradit Vám tak.

sledujte nás na FB

Co všechno potřebuji pro provozování webových stránek a kolik mě to bude stát?

Denně se setkávám s klienty, kteří platí za provoz webových stránek neuvěřitelné částky, které jdou až do několik tisíc měsíčně a za tuto cenu provozují velice nekvalitní weby. Je to trošku začarovaný kruh. Platí za nekvalitní weby, obrovské částky měsíčně, tyto weby jim však nepřinesou žádné zisky a majitelé těchto stránek tak nemají prostředky do investování do lepší webové stránky nebo dalšího rozvoje podnikání. Pokud patříte do této skupiny nestyďte se a napište nám, rádi Vám z této situace pomůžeme - vše můžete změnit.

Minimalizujte náklady na provoz webových stránekDoména druhého řádu
Doména je vlastně adresou Vašich stránek - je to to co si má zákazník zapamatovat, aby Vás mohl později najit. Je to text, kterou zadává do adresního řádku v prohlížeči. Například www.VisionDesign.cz - zde se jedná o doménu druhého řádu. Někteří registrátoři nabízí doménu třetího řádu. To znamená, že by naše adresa vypadala následovně: www.VisionDesign.webzdarma.cz. Tyto domény bývají zpravidla zdarma, ale nejen, že jsou velice těžké na zapamatování, ale působí amatérsky a vypovídají o firmě, že není příliš úspěšná, a tak si nemůže dovolit doménu druhého řádu.

Možná Vás to překvapí ale doménu druhého řádu můžete provozovat za cenu 99 Kč - 160 Kč ročně. Takže se opravdu nebojte do této změny investovat. Pokud nevíte kde najít lepší nabídky, napište nám.

Webhosting
Tak jako na svém počítači potřebujete mít prostor pro uložení Vaši souborů - fotek, dokumentů, programů, tak i Vaše webové stránky je třeba nahrát na server, který je neustále připojený k internetu a umožňuje Vašim zákazníkům procházet Vaše stránky. Vždy si tedy musíte pronajmou určitý prostor na tomto serveru - a  tomu se říká webhosting.

Cena webhostingu se odvíjí od prostoru, který potřebujete pro svůj web. Pokud nebudete mít na svých stránkách příliš mnoho fotografií, postačí vám i 100 MB prostoru (cena kolem 12 Kč měsíčně). Toto řešení stačí pro většinu klientů. Náročnější klienti provozující například e-shop potřebují větší prostor. Například 1 000 MB (1 GB) prostoru můžete mít za cenu 60 Kč měsíčně, což opět není vysoká částka.

Závěrem
Jak vidíte, tak profesionální vzezření firmy opravdu nepotřebuje velké investice. Webové stránky můžete provozovat za cenu menší než 300 Kč ročně (25 Kč měsíčně). Pokud platíte Víc, napište nám. Poradíme Vám jak na změnu. Provoz webu může a měl by být levný a nezatěžovat Vaše podnikání.